השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  אובחן באיחור כסובל ממחלת לב ויפוצה ב-150 אלף שקלים מאת קופת החולים

  בחור צעיר אשר נאלץ לעבור ניתוח מעקפים לאור התעלמות מתוצאות בדיקת הדם מספר שנים קודם לכן, יפוצה על ידי קופת החולים בסך של 150,000 ₪ .

  ע.ג הינו גבר צעיר יליד 1986 אשר בעברו היה בריא לחלוטין עסק בספורט תחרותי ואף שירת בצבא בפרופיל קרבי.

  בשנת 2008 ובהיות ע.ג כבן 22 ביצע בדיקות דם שגרתיות על ידי רופא המשפחה בקופת החולים. בדיקות הדם העידו על היפרליפידמיה קשה (ערכי שומנים גבוהים בדם) עם ערכי כולסטרול גבוהים בצורה קיצונית, ולאור כך הועברו הממצאים לרופא המטפל בקופת החולים.

  מספר ע.מ כי על אף אותם ערכים מופרזים, ועל אף כי זומן לקופת החולים לשיחה עם הרופא המטפל, לא ניתן לו כל טיפול ממשי.

  למעשה עד לשנת 2014, היה ע.ג. ללא כל סימפטום תחלואתי, וזה המשיך מתנהל כרגיל מבלי שרופאי הקופה מבצעים כל פעולה בעניינו, ולו מעקב מינימאלי. בחודש אוגוסט לשנת 2014 ובהיותו כבן 28 הגיע ע.ג לקופת החולים תוך שמציין כי מזה תקופה סובל מקוצר נשימה ובהתאם לכך גם מקשיים רבים במאמץ. גם אז ועל אף הדגלים האדומים שעמדו אל מול רופאי הקופה, הנ"ל לא הופנה לקבלת טיפולים או ביצוע בדיקות רפואיות.

  מאחר וע.ג לא השתפר בהרגשתו, דרש אביו כי הנ"ל יופנה לבדיקות, ולאור כך הופנה ע.ג. לביצוע בירור באמצעות בדיקת ריאות ואקו לב אשר העלו כי התובע סובל מאי ספיקה קלה של המסתם. על אף התוצאות עדיין לא הופנה ע.ג לביצוע המשך בירור ושוב לא הוחל טיפול.

  למעשה רק בשנת 2015 הופנה ע.ג למבחן מאמץ אשר העיד על מצב לא תקין בדרגות מאמץ נמוכות המלווה בלחץ בחזה. לאור כך הוכנס ע.ג. לצינתור לב שהעלה תמונה קשה של מחלה תלת כלית מפושטת שמצריכה ניתוח לב פתוח לצורך ביצוע מעקפים.

  ע.ג אשר הרגיש כי לא קיבל את הטיפול המתאים ואת ההתייחסות הרפואית הנאותה פנה למספר משרדים המתמחים ברשלנות רפואית, אולם אלו ציינו בפניו כי אין לו כל קייס לתבוע את קופת החולים שהתנהלה באופן תקין.

  עם הפנייה למשרדנו, בוצע בירור מקיף וקריאה של מלוא החומר הרפואי תוך התייעצות עם מיטב המומחים, ובסופו של יום המלצנו לע.ג. לצאת לדרך תוך שהבהרנו כי מדובר בתיק מורכב ולא חד משמעי.

  בכתב התביעה טענו כי קופת החולים התנהלה בקלות דעת ולא כמצופה ממוסד רפואי, שעה שהזניחו או הקלו ראש בתוצאות הבדיקות של ע.ג. עוד בהיותו צעיר. עוד ציינו כי אלמלא ההזנחה לא היה מגיע ע.ג למצב בו בגיל כה צעיר הינו מאובחן כחולה לב קשה, המטופל תרופתית בצורה מתמדת ומוקפדת.

  לכתב התביעה צורפה חוות דעתו של ד"ר דב גביש אשר מציין כי ההתעלמות מתוצאות הבדיקות שבוצעו ב2008 מהווה רשלנות אשר גרמה לכך שהתובע לא קיבל טיפול הולם במשך שנים (לפחות 7 שנים) טיפול אשר לו היה ניתן, היה יכול לעכב התפתחות טרשת קשה כפי שנמצאה אצל ע.ג ב2015 ולמנוע את הצורך לניתוח המעקפים. חוסר ההתייחסות המקצועית ההולמת לבדיקותיו ולאנמנזה המשפחתית הוליך גם לכך שלא נבדק בצורה מלאה ולמזלו הגיע לניתוח המעקפים בטרם נגרם נזק בלתי הפיך לשריר הלב. לאור שבוצע ב.ע. ניתוח מעקפים בצורה מיטבית, הגם שנותר כחולה לב כרוני, הרי שנכותו לא עומדת על הרף הגבוה אולם אין להתעלם מנכות זו.

  תיק זה התנהל מספר שנים לאור המאבק שניהלה קופת החולים כנגד ע.ג. בטענה כי הטיפול שניתן לו היה מיטבי, ואילו התנהלותו של התובע, היא אשר גרמה למצבו כיום. בסופו של יום, וכנגד כל הסיכויים הסתיים התיק לאחר ישיבת גישור בה הוסכם על פיצוי בשיעור 150,000 ₪.

  משרד עו"ד רשלנות רפואית אסף פן מספקים שירות באיזור המרכז ובית שמש. פנו עוד היום לפגישת ייעוץ חינם.

  קידום עורכי דין ברשת קידום עורכי דין ברשת